Aktywny weekend

07.09.2017

Najbliższy weekend (09-10.09) zapowiada się naprawdę aktywnie. Po sąsiedzku mamy dwie imprezy, którym dumnie „patronujemy” – Predathlon oraz Półmaraton Augustowski.

W sobotę, 9 września o godz. 10.00, z siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu wystartuje druga edycja Predathlonu. Zawody łączą trzy dyscypliny: jazdę na rowerze, kajak oraz bieg. Niesamowita różnorodność ukształtowania terenu utrudnia zmagania. Po pierwsze, trasa to ciągłe podjazdy i zjazdy, podbiegi i zbiegi. Hasło imprezy, jedyny płaski odcinek pokonujesz w kajaku, nie jest bezpodstawne. Po drugie, Suwalszczyzna to wyjątkowo malowniczy region. W ubiegłym roku zdarzało się uczestnikom zatrzymać na trasie tylko po to by ustrzelić fotkę krajobrazowej perełki. Tegoroczny Predathlon to również Predathlon Run oraz Predathlon Nordic Walking. Znajdzie się też coś dla dzieciaków. Dlatego też całe rodziny lecą na start.

W niedzielę, 10 września o godz. 12:00, rusza z kolei siódma edycja Półmaratonu Augustowskiego. Na trasie zmierzy się ponad 200 biegaczy. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Zdobywcom pierwszych miejsc w kategorii open przyznane zostaną nagrody pieniężne, natomiast na zwycięzców w klasyfikacjach indywidualnych czekają nagrody rzeczowe. Podczas półmaratonu odbędą się również biegi Grand Prix Podlasia na dystansie 10 km oraz PCK Podlasie Tour. Augustowskiemu Półmaratonowi, już po raz piąty, będzie towarzyszyć Bieg Charytatywny pod hasłem ,,BIEGAJĄC POMAGAMY”. Za każdy przebiegnięty kilometr zostanie naliczone 10 zł – łączna suma zostanie rozdysponowana na cele charytatywne wskazane przez organizatorów.

 

Szczegóły na stronach organizatorów:

PREDATHLON   >>>

PÓŁMARATON AUGUSTOWSKI   >>>