po sąsiedzku...

07.07.2017

Wreszcie mamy wakacje!!! Rzecz jasna na Suwalszczyźnie nie można się nudzić. Gdybyście jednak poszukiwali dodatkowych wrażeń, oto lista wydarzeń na wakacje 2017 w Augustowie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Lipiec

Na przełomie czerwca i lipca DKF „Kinochłon” zaprasza na czwartą edycję Kinogrania, czyli wyjątkowej imprezy łączącej świat muzyki ze światem filmów. Poza corocznym przeglądem filmów o tematyce muzycznej, w tym roku koncert na statku przemierzającym augustowskie jeziora odbędzie się przy udziale niebanalnej grupy muzycznej Ballady i Romanse. Podczas Kinogrania odbędzie się także koncert Agi Zaryan i tradycyjny pokaz filmu niemego z muzyką na żywo.

W połowie lipca na jeziorze Necko tradycyjnie ścigać się będą najlepsi piloci wodnej Formuły F1 H2O, podczas XIII Mistrzostw Świat Łodzi Wytrzymałościowych Lotto Necko Endurance. Tej imprezie towarzyszy wyjątkowe Barciowisko, czyli niezwykle widowiskowy konkurs dziania barci.

Tydzień później w Augustowie królować będzie blues, a to za sprawą V Augustowskiego Blues Marathonu, podczas którego zobaczymy m.in. Jana Gałacha, Beerokracja Project, Czarnego Psa, Wolf Mail, Werbińską & Pawlinę, Joannę Kniter – Blues & Folk Connection.

Lipiec zwyczajowo zamykają Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok. Augustowską rzekę Nettę, jak co roku od 22 lat, zapełnią oryginalne konstrukcje pływające z całej Polski. W tym roku zmieniły się zasady zgłaszania pływadeł oraz podwyższono pulę nagród, dlatego liczymy na zupełnie wyjątkowe i niespotykane pojazdy wodne. Na scenie wystąpią natomiast Eleanor Gray oraz gwiazda wieczoru – zespół LEMON.

Sierpień

Sierpień rozpoczynają Balladowe Noce nad Neckiem z występem Mieczysława Szcześniaka z zespołem.

Nowością tegorocznego lata będzie I Augustowski Uliczny GO-Teatr, czyli dwudniowe święto ulicznych występów znanych i mniej znanych grup teatralnych. Nie zabraknie również ogromnej dawki śmiechu podczas Augustowskiej Nocy Kabaretowej. Tradycyjnie w sierpniu kolejna odsłona AugustOFF Live Festiwal. Na scenie oraz na pokładzie statku zagrają Limbowski, Ten Typ Mes, Criptic Realms, i Manipulation.

Wakacje, podobnie jak w roku ubiegłym, zakończymy wielkim koncertem „Lata z Radiem” na plaży przy Molo Radiowej Trójki. Na mieszkańców i turystów czeka masa atrakcji, m.in. pokaz iluzjonisty Macieja Pola, konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz wyjątkowe koncerty. Na augustowskiej scenie wystąpią Maleo Reggae Rockers, Afromental oraz Feel.

Wrzesień

We wrześniu Augustów stawia na sport. Początek miesiąca otwiera trzydniowy Augustowski Festiwal Siatkówki oraz siódma już edycja Budimex Półmaratonu Augustowskiego. Obfitujące w wydarzenia lato zamkną Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie, które organizuje obchodzący w tym roku 70. urodziny Augustowski Klub Sportowy „Sparta”.